Press "Enter" to skip to content

Złota Dziesiątka 2017 – Horrory, które MUSISZ obejrzeć cz. 2

annarajczak 0

To jedziemy z drugą częścią. Raz, raz!

  • Lekarstwo na życie

 

 

 

Horror, mystery thriller a może mroczna baśń? Niesamowita scenografia i klimat przywodzą na myśl „Wyspę Tajemnic”, czyli jest dobrze.
Akcja rozgrywa się w szwajcarskim uzdrowisku, którego kuracjuszami są finansowi potentaci, naukowcy, artyści etc. Jednym z nich jest szef amerykańskiej korporacji, który postanawia porzucić karierę i zaszyć się w ośrodku. Zarząd, zaniepokojony przedłużającą się nieobecnością szefa, wysyła po niego młodego pracownika.
Wszystko spoko, ale zakończenie spartolone na amen.

  • Mother!

Udany związek małżeński zostaje wystawiony na próbę, kiedy do domu zakochanej pary wbijają nieznajomi – mężczyzna i kobieta. I to właściwie tyle. Resztę pozostawiam waszej interpretacji.
Ten utwór to jedna wielka metafora. Zrozumienie jego fenomenu wymaga dużej otwartości umysłu.
Darren Aronofsky lubi zaskakiwać widza…  W czasie konferencji prasowej (bodaj w Wenecji) wyjawił, że punktem wyjścia filmu jest biblijny szósty dzień. Niby niewiele, a jednak… No i jeszcze ta plejada gwiazd! Lawrence, Bardem, Harris, Pfeiffer. Koniecznie obejrzyjcie.

  • Opiekunka

Cole, dwunastoletni pizduś, tyrany przez szkolnych kolegów, nie ma łatwego życia. Jedną z nielicznych przyjemności dnia codziennego jest podglądanie seksownej opiekunki, która zajmuje się nastolatkiem podczas nieobecności starszych. W czasie stalkowania chłopak odkrywa, że dziewczyna należy do sekty satanistycznej…
Film, zaklasyfikowany jako horror, to w istocie gatunkowy misz-masz. Krwawy, przerysowany, z dużą porcją specyficznego humoru.

  • Leatherface

Prolog do „Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną”.
Grupa zaburzonych dzieciaków ucieka ze szpitala psychiatrycznego. W ślad za nimi podąża bezlitosny, poszukujący zemsty, szeryf.
Bardzo dobry slasher. Klasyka gatunku. Krew się leje, flaki latają, akcja zapierdziela. Nie będziecie się nudzić.

  • Słudzy diabła

Sześcioosobowa rodzina staje przed koniecznością wyprowadzki i zamieszkania u babci, aby opłacić kosztowne leczenie matki. Mimo starań kobieta umiera, a cały ciężar wychowania dzieci spada na ojca rodziny. Tuż po jej śmierci dom zaczyna nawiedzać zjawa łudząco podobna do zmarłej…
Nie jest to zjawiskowe kino, ale trzyma w napięciu.
Kurwa, i po raz kolejny zwalone zakończenie. Chyba na świecie panuje deficyt dobrych scenarzystów.

 

Anna Rajczak

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *